Katalog polecanych doradców finansowych w Twoim mieście

 • Z nami łatwo znajdziesz

  kompetentnego i doświadczonego doradcę finansowego!

 • Krok pierwszy

  Wybierz swojego doradcę w katalogu.

  Przeczytaj opis doradcy, sprawdź oceny i opinie, które wystawili mu inni.

 • Krok drugi

  Umów się z doradcą wysyłając wiadomość.

  Masz pewność, że skontaktuje się z Tobą wybrany doradca, a nie przypadkowa osoba.

 • Krok trzeci

  Po wypłacie kredytu masz możliwość ocenienia doradcy.

  Twoje opinie są dla nas cenne - chcemy polecać najlepszych doradców.

Jak znaleźć dobrego doradcę finansowego?

Doradcy Finansowi/Doradcy Kredytowi

Dobry doradca finansowy lub kredytowy to połowa sukcesu. I nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Zdajemy sobie sprawę, że znalezienie dobrego doradcy finansowego nie jest łatwe, zwłaszcza dla osób, które nie znają się na kredytach i nie wiedzą, czy proponowana przez doradcę oferta jest dla nich najlepsza. Czy doradca nie „naciąga” ich na niepotrzebne koszty, na przykład dodatkowe ubezpieczenia do kredytu.

jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego

Dobry doradca finansowy to połowa sukcesu

Jeżeli od razu trafisz do dobrego doradcy kredytowego możesz być pewien, że wybór najlepszego kredytu i proces związany z jego przyznaniem i uruchomieniem przebiegnie szybko i sprawnie. Znalezienie doświadczonego doradcy kredytowego, którego polecają inni nie jest łatwe. Wiemy coś na ten temat, bo zajmujemy się na co dzień sprawdzaniem i polecaniem dobrych i kompetentnych doradców finansowych. Nam jest łatwiej, ponieważ doskonale znamy oferty banków. Dzięki temu, sprawdzając doradcę przed umieszczeniem go na stronach naszego serwisu, możemy zweryfikować jego wiedzę. Dodatkowo podając się za klienta możemy sprawdzić, czy faktycznie zaproponował nam najlepszą opcję kredytu.

Znajdź dobrego doradcę w naszym Katalogu Polecanych Doradców

Co można zrobić, żeby samemu znaleźć dobrego doradcę kredytowego?

Zapytaj znajomych o doradcę

Od tego można rozpocząć poszukiwania. Jeżeli znajomi byli zadowoleni ze swojego doradcy na pewno nam go polecą. Warto zapytać, czy doradca finansowy cały czas był w kontakcie, nie unikał telefonów, odpowiadał na maile. Czy udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania? Czy był zaangażowany w sprawę?

Przeczytaj też: Doradca obiecuje kredyt? Uważaj…

Dobrze jest, kiedy znajomi kredyt wypłacili już kilka, kilkanaście miesięcy temu. Wtedy warto zapytać, czy doradca finansowy przypominał im o dostarczeniu polisy do banku, przypomniał o dostarczeniu dokumentów do banku, które były podstawą zaprzestania naliczania przez bank ubezpieczenia pomostowego itp. Być może znajomi już w trakcie spłaty kredytu mieli dodatkowe pytania – czy doradca pomagał im i doradzał. Bo dobry doradca to nie tylko taki, który pomoże nam w uzyskaniu korzystnego kredytu, ale również taki, na którym może polegać również po wypłacie kredytu – zawsze wesprze nas swoją wiedzą i doradzi w późniejszych spawach.

Idź do innego doradcy finansowego / kredytowego

Jeżeli byłeś już u doradcy finansowego i nie wzbudził Twojego zaufania – nie krępuj się pójść jeszcze do drugiego. Zobacz, co on Ci zaproponuje i porównaj oferty. Jeżeli okaże się, że drugi doradca zaproponował lepsze warunki kredytu, nie miej wyrzutów i  odpuść sobie pierwszego. To Ty będziesz płacił raty i jeżeli doradca nie zaproponował Ci uczciwej oferty daj sobie z nim spokój.

Jak można samemu upewnić się, że doradca do którego trafiliśmy jest rzetelny?

Zapytaj o doświadczenie doradcy kredytowego

Na spotkaniu możesz śmiało zapytać doradcę, jakie ma doświadczenie, jak długo pracuje. Gdzie pracował wcześniej? Ile kredytów dotychczas udzielił. W tej branży doświadczenie to podstawa. Doradca, który udzielił 40-50 kredytów posiada bardzo małe doświadczenie. My sprawdzając i testując doradców wymagamy minimum 200 kredytów. Na stronach PolecaniDoradcy.pl przeciętny doradca udzielił 500 kredytów, a rekordziści ponad 1200 kredytów i posiadają kilkanaście lat doświadczenia – to daje gwarancję, że doradca miał do czynienia z różnymi, często nietypowymi przypadkami i potrafi rzetelnie doradzić, również po wypłacie kredytu.

Szukasz dobrego doradcy? Sprawdź w naszym Katalogu Doradców

Zapytaj doradcę o rekomendacje

Możesz zapytać o rekomendacje. Doradca nie przekaże Ci telefonów do swoich zadowolonych klientów, ale może przekazać kontakt do biura nieruchomości czy dewelopera z którym współpracuje – tam możesz zasięgnąć języka i zapytać o opinie na temat doradcy kredytowego. Z tego typu źródeł również sami korzystamy przy weryfikowaniu doradców.

W naszym przypadku dodatkowo korzystamy z opinii innych doradców. Doradcy w firmach pośrednictwa finansowego bardzo często współpracują z doradcami w bankach.  Jedni o drugich dużo mogą powiedzieć: często widzą jakość skompletowanej dokumentacji kredytowej, później wspólnie z klientami podpisują umowy kredytowe itp. Ale jeżeli nie znasz takich osób, w tym przypadku będzie Ci trudno dotrzeć do nich i uzyskać opinie o doradcy.

Powiedz, że masz jeszcze spotkanie z innym doradcą

To zawsze działa. Doradca wtedy wie, że jego wyliczenia i przygotowana dla Ciebie oferta może być później zweryfikowana przez innego doradcę. Dzięki temu dołoży wszelkich starań, żeby zrobić to rzetelnie i uczciwie.

Nie bądź królikiem doświadczalnym dla przypadkowego doradcy kredytowego. Jeżeli poświęcisz trochę czasu na znalezienie doświadczonego i kompetentnego doradcy kredytowego później to zaprocentuje. Uwierz nam.

nie bądź królikiem

Nie tylko z pomocy w uzyskaniu bardzo dobrego kredytu, ale także później po wypłacie kredytu. Będziesz mógł zawsze liczyć na pomoc doradcy. Uwierz nam – wcześniej czy później będziesz chciał coś skonsultować z doradcą: nadpłatę kredytu lub całkowitą spłatę przeniesienie hipoteki, sprzedaż nieruchomości i wiele, wiele innych spraw.

7 Komentarzy

 1. Najgorzej, gdy ktoś eksperymentuje na tobie i się uczy. Ja akurat za pierwszym razem trafiłem na nieudacznika. Nie dość że naobiecywał cudów to później nie odbierał telefonów.
  Zgadzam się w 100 procentach – trzeba najpierw poszukać kompetentnego doradcy a później z nim załatwiać kredyt.

 2. Dobry doradca kredytowy to gwarancja spokojnej transakcji. Dlatego też warto skrupulatnie szukać takiego doradcy. Należy również pamiętać, aby szukać doradcy możliwie ze swojego miasta zamieszkania i szukać ich na rekomendowanych serwisach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Zobacz inne przydatne informacje

do góry strony