Ranking kredytów hipotecznych listopad 2015

kredyt hipoteczny/kredyt mieszkaniowy/ranking kredytów hipotecznych

ranking kredytów hipotecznych

Sprawdziliśmy najlepszy kredyt hipoteczny dla młodego małżeństwa. Oboje małżonków pracuje i posiada wkład własny 10%. Kupują mieszkanie za 200 000 zł. Planują zaciągnąć kredyt hipoteczny w wysokości 180 000 złotych na 30 lat.

ranking kredytów hipotecznych listopad 2015

Szukasz sprawdzonego doradcy? Znajdź w naszym katalogu.

Ranking kredytów uwzględnia wszystkie koszty, również wynikające z dodatkowych produktów w tym ubezpieczeń. Dlatego też pomimo niższej raty Eurobank nie uplasował się na pierwszym miejscu. W opisywanej sytuacji wymaga ubezpieczenia na życie, które podniosło znacznie koszt kredytu hipotecznego.

Bank Pekao wygrał ranking kredytów hipotecznych. Gdyby w modelowym małżeństwie pracowała tylko jedna osoba (założyliśmy, że oboje małżonków pracuje) wówczas bank również wymagałby ubezpieczenia na życie. Wtedy promocyjny kredyt hipoteczny „Na piątkę” w Eurobanku uplasowałby się na pierwszej pozycji. Choć oferty te byłyby bardzo zbliżone do siebie.

Decydując się na kredyt hipoteczny należy dokładnie sprawdzić wszystkie koszty kredytu. Może się okazać, że kredyt z niższą ratą wcale nie będzie korzystniejszy. Podobnie, jak w przygotowanym przez nas rankingu – kredyt z niższą marżą i oprocentowaniem przegrał z nieco droższą ofertą, która nie zawierała dodatkowych kosztów (ubezpieczenia na życie).

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*