Katalog polecanych doradców finansowych w Twoim mieście

 • Z nami łatwo znajdziesz

  kompetentnego i doświadczonego doradcę finansowego!

 • Krok pierwszy

  Wybierz swojego doradcę w katalogu.

  Przeczytaj opis doradcy, sprawdź oceny i opinie, które wystawili mu inni.

 • Krok drugi

  Umów się z doradcą wysyłając wiadomość.

  Masz pewność, że skontaktuje się z Tobą wybrany doradca, a nie przypadkowa osoba.

 • Krok trzeci

  Po wypłacie kredytu masz możliwość ocenienia doradcy.

  Twoje opinie są dla nas cenne - chcemy polecać najlepszych doradców.

Mieszkanie dla Młodych 2017

Mieszkanie dla Młodych

5 lipca 2016 roku, banki wstrzymały przyjmowanie wniosków o kredyt hipoteczny z dofinansowaniem MDM na rok 2017. W budżecie państwa na rok 2017  przeznaczono 746 mln złotych. W 2016 roku można było ubiegać tylko o połowę z tej puli, czyli o 373 mln. I te środki do 5 lipca zostały już zarezerwowane. Na pozostałą kwotę (czyli 373 mln) będzie można wnioskować dopiero w styczniu 2017 roku.

Mieszkanie dla młodych 2017Zainteresowanie kredytami hipotecznymi z dofinansowaniem w ramach programu Mieszkanie dla Młodych jest bardzo duże. Środki z MDM 2016 skończyły się 15.03.2016. Większość specjalistów uważa, że środki z MDM 2017 mogą skończyć się już w lutym 2017.

Niestety w bieżącym roku nie można już wnioskować o MDM z wypłatą na 2017, trzeba poczekać do stycznia 2017. Jak dotychczas – będzie decydowała data złożenia wniosku o kredyt, a właściwie wpisanie przez bank kredytobiorcy do odpowiedniego rejestru nabywców, prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Warunki programu Mieszkanie dla Młodych 2017

Kto może skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Od września 2015 nic w tym zakresie się nie zmieniło. Są to osoby, które:

 • nie przekroczyły 35 lat (rocznikowo), w przypadku małżeństw brany jest pod uwagę wiek młodszego z małżonków; dla osób które wychowują co najmniej 3 dzieci nie ma ograniczenia wieku,
 • nabywają mieszkanie o powierzchni do 75 mkw lub dom do 100 mkw; przy trójce dzieci odpowiednio i 110 mkw,
 • zaciągną kredyt mieszkaniowy w polskich złotych na co najmniej 50% wartości nieruchomości na okres co najmniej 15 lat,
 • nie posiadają i wcześniej nie posiadały własnego mieszkania lub domu; warunek ten nie dotyczy osób które wychowują co najmniej 3 dzieci,
 • cena 1 metra kwadratowego powierzchni mieszkania nie przekroczy ustalonych limitów obowiązujących w poszczególnych gminach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Zobacz inne przydatne informacje

do góry strony